O nas

„Moje Przedszkole” to placówka niepubliczna, działająca na podstawie wpisu do ewidencji szkół niepublicznych Gminy Lublin od października 2008 r.

Priorytetem jest bezpieczeństwo naszych Przedszkolaków, dlatego „Moje przedszkole” powstało w nowoczesnym, monitorowanym budynku o wysokim standardzie. Nasz lokal otrzymał pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Straży Pożarnej.

Przedszkole mieści się przy ulicy Józefa Bema 1. W lokalu o powierzchni 160 m2 znajdują się 2 kolorowe, bogato wyposażone sale dla naszych dwóch grup: Maluszków i Starszaków oraz przestronny hol, gdzie odbywają się zajęcia ruchowo – taneczne i nie tylko. Wszystkie sale dostosowane są powierzchnią do ilości dzieci w grupie. Wyposażenie, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. W Przedszkolu znajdują się pomieszczenia sanitarne w pełni przystosowane do wzrostu naszych podopiecznych, co pozwala dzieciom na naukę samodzielności oraz pomieszczenia kuchenne służące do przyjmowania i wydawania posiłków dla dzieci.

Placówka powstała z myślą o pracy między innymi według założeń pedagogiki Marii Montessori. Stworzyliśmy dwie mieszane wiekowo grupy, w której dzieci uczą się współpracy, tolerancji, szacunku a przede wszystkim stymulują wzajemny rozwój. Mała ilość przedszkolaków pozwala nam na szybsze poznanie dziecka, jego indywidualnych potrzeb i możliwości a tym samym na lepsze zorganizowanie nauki, zabawy i odpoczynku. Mała placówka pozwala nam stworzyć prawdziwie rodzinną i ciepłą atmosferę, dzięki czemu nasze przedszkolaki czują się tu bezpiecznie i dobrze od pierwszych dni.

Organizacja pracy przedszkola

„Moje Przedszkole” czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00.

Wyjątek stanowią dni świąteczne i przerwy ustalone przez Dyrekcję, podane do wiadomości na zebraniach z Rodzicami we wrześniu i marcu w danym roku szkolnym.

Kadra

Kadra pedagogiczna „Mojego Przedszkola” to nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. To zgrany zespół nauczycieli i specjalistów. Jako Dyrekcja mamy do nich pełne zaufanie i wierzymy, że swoją pracę wykonują z zaangażowaniem, pasją i największą troską o dobro dzieci.

Zadaniem naszych nauczycieli jest m. in. prowadzenie systematycznych obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci oraz dokumentowanie tych obserwacji. Celem takiej analizy jest zgromadzenie informacji, które mogą pomóc:

• Rodzicom w poznaniu stanu gotowości swojego dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej;
    • nauczycielowi przedszkola przy opracowaniu indywidualnego programu wspomagania i korygowania rozwoju dziecka, który będzie realizowany w roku poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej;
    • pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznej, do której zostanie skierowane dziecko, w razie potrzeby pogłębionej diagnozy związanej ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nauczyciele systematycznie informują Rodziców o zadaniach wychowawczych i kształcących realizowanych w „Moim Przedszkolu”, zapoznają Rodziców z podstawą programową wychowania przedszkolnego i podręcznikach. Na bieżąco informują Rodziców o sukcesach i kłopotach ich dzieci, a także włączają ich do wspierania osiągnięć rozwojowych dzieci i pokonywaniu trudności, na jakie natrafiają. Nauczyciele zachęcają Rodziców do współdecydowania i uczestnictwa w sprawach przedszkola, np. wspólnie organizują wydarzenia, przedstawienia, wycieczki , zajęciach w grupie.

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos

Już teraz zapisz swoje dziecko